«Взаємодія студентської молоді з міською владою з питань охорони навколишнього середовища».

29.04.2021 об 11.00 на платформі Zoom відбувся круглий стіл «Взаємодія студентської молоді з міською владою з питань охорони навколишнього середовища». В заході приймали участь:

– студенти Слов’янського хіміко – механічного технікуму,

– Кудріна Ольга Володимирівна, начальник відділу екології та природних ресурсів Слов’янської міської Ради;

– Руденська Юлія Андріївна – головний спеціаліст відділу з дотримання прав жителів Донецької області Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини;

– Камнєв Микола Миколайович, Камнєва Валентина Борисівна, Пестрецова Людмила Валеріївна, викладачі спеціальних екологічних дисциплін;

– Котляров Олексій Володимирович.

Обговорили такі питання:

  1. Презентація проекту моніторингу за станом атмосферного повітря на базі станції спостереження реалізованого за підтримки Програми малих грантів ПРООН – ГЕФ «Залучення молоді та створення системи громадського моніторингу стану природного навколишнього середовища в громадах, що постраждали від бойових дій на Сході України». Виступили студенти про важливість здійснення такого моніторингу, про показники, що фіксує станція, розповіли про переваги використання даних спостережень для реалізації вирішення практичних питань при навчанні.
  2. За повідомленням Кудріної Ольги Володимирівни, начальника відділу екології та природних ресурсів Слов’янської міської Ради обговорено екологічну ситуацію міста Слов’янськ, причини перевищення концентрації деяких забруднюючих речовин та напрямки поліпшення стану повітря.
  3. Головний спеціаліст відділу з дотримання прав жителів Донецької області Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Руденська Юлія Андріївна, нагадала, що за всіма питаннями щодо порушення прав людини можна звертатися за правовою допомогою до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Донецькій області, нагадала фактичну та електронну адресу розташування офісу представництва.

За результатами обговорень було прийнято:

  • З метою попередження надмірних викидів у атмосферне повітря здійснювати моніторинг за станом повітря та у разі фіксування перебільшення концентрацій шкідливих речовин негайно інформувати відділ екології та природних ресурсів для подальшого реагування.
  • Для інформування широкої спільноти щомісячно розміщувати на сайті Слов’янського хіміко – механічного технікуму та у соціальних мережах звіт з екологічного стану міста за результатами спостережень стаціонарних постів.
  • Активізувати співпрацю у галузі обміну інформацією щодо екологічного стану між відділом екології міської Ради та студентством Слов’янського хіміко – механічного технікуму.
  • Залучити до співпраці Громадські екологічні об’єднання міста у галузі моніторингу за станом навколишнього природного середовища.
  • Розробити план заходів щодо організації екологічного форуму за результатами спостереження за зміною стану повітря внаслідок спалювання листя восени.
  • Активізувати залучення молоді до загальноміських екологічних акцій та подій.

Дякуємо Кудріну О. В. та Руденську Ю. А. за участь!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори