В Україні може настати екокатастрофа через видобуток бурштину: експерт вказав на ризики

Через незаконний видобуток бурштину Україні загрожує не тільки економічна, а й екологічна катастрофа.

Про це Обозревателю розповів еколог Володимир Борейко. За його словами, масштаби збитку оцінити складно.

«Вони видобувають бурштин за допомогою мотопомп. Вони забирають воду з боліт, річок, озер і по суті ці водойми сохнуть. Невелике болотце, озеро, зникає. Крім того, вони під свій бурштин приїжджають і рубають ліс, знімають верхній шар і починають виливати, виливати. Ліс знищується, а потім їдуть на інше місце. Третій момент – якщо вони видобувають бурштин десь в полі, то вони, природно, знімають ґрунт, землю і залишають пісочні місця. Знищується ще й поля», – розповів еколог.

За словами Борейко, вирубка відбувається хаотично, а в місцях, де висушили болота і річки, ще довгі роки будуть гинути флора і фауна. За приблизними оцінками, копачі вже знищили понад 6 га лісу. Реальна ж цифра може бути значно більше.

Нагадаємо, напередодні на своїй сторінці в Facebook журналіст Роман Недзельський опублікував відео, на якому «Альфа» СБУ в Рівненській області проводить рейд в місцях незаконного видобутку бурштину. Там влаштували справжні розбірки, копачі не бояться силовиків і наполегливо живуть за своїми власними законами – без сплати податків, стандартів, законних робочих місць.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори