Презентація реалізації проекту «Залучення молоді та створення системи громадського моніторингу стану природнього навколишнього середовища в громадах, що постраждали від бойових дій на Сході України»

Презентація реалізації проекту «Залучення молоді та створення системи громадського моніторингу стану природнього навколишнього середовища в громадах, що постраждали від бойових дій на Сході України»

У листопаді 2019 року був розпочатий екологічний проект – станція екологічного метеомоніторингу повітря в районі технікуму, завершені основні роботи по встановленню та підключенню до української та іншим базам міжнародної сеті станцій.
Моніторинг повітря на той час здійснювався за наступними параметрами: концентрація пилу не менше 10 мкм, частинок менше 2,5 мкм, температура, вологість повітря та атмосферний тиск.
Вимірювання концентрації пилу проводилися спеціальним лазерним датчиком, метеорологічні показники – інтегрованим електронним. Всі дані обробляються мікропроцесором з wi-fi передавачем, й далі потрапляють на спеціальні сервери України та Німеччини.
У 2020 році наш проект спостереження за станом повітря отримав продовження. Завдяки підтримці Програми малих грантів ПРООН – ГЕФ «Залучення молоді та створення системи громадського моніторингу стану природного навколишнього середовища в громадах, що постраждали від бойових дій на Сході України» на будівлі технікуму були встановлені шість нових комплектів датчиків та забезпечено безперебійну передачу даних новим роутером. Параметри контролю повітря були значно розширені: крім раніше встановлених, запрацювали датчики контролю вмісту озону, аміаку, діоксиду вуглецю, монооксиду вуглецю, формальдегіду, діоксину сірки, діосиду азоту. На теперішній час зареєстрований спеціальний акаунт на сервері української спілки моніторингу повітря «ЕкоСіtу». Моніторинг стану атмосферного повітря став доступний кожному громадянину.
Мешканці міста, які не мають спеціальних знань та не можуть оцінити ступінь забрудненості повітря можуть скористатися підказкою, а саме АQS індексам якості повітря. За міжнародною класифікацією індекс якості повітря має значення від 0 до понад 300, або у кольоровому зображенні від зеленого до яскраво червоного.
Перейти до сторінки спостережень станції «ЕкоСіtу» Слов’янського хіміко-механічного технікуму дуже просто. Достатньо зайти на сайт нашого навчального закладу, прогорнути сторінку до банеру «Громадський екологічний контроль» та перейти на сторінку спостережень. Користуючись даним сервісом ви завжди зможете оцінити екологічний стан повітря нашого міста.

Конкурс проведено в рамках проєкту Програми малих грантів ПРООН-ГЕФ “Залучення молоді та створення системи громадського моніторингу стану природного навколишнього середовища в громадах, що постраждали від бойових дій на Сході України”, що впроваджується ГО “Країна Розвитку”.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори