“Нафтогаз України” запустив Святогірське родовище газу щільних порід

13 січня почалася подача газу до магістральних газопроводів зі Святогірського родовища газу щільних порід.

13 січня “Нафтогаз України” запустив у роботу перше родовище газу щільних порід. Це Святогірське родовище, яке знаходиться всередині великої, нещодавно придбаної компанією Юзівської площі. Про це повідомив голова “Нафтогазу” Андрій Коболєв на своїй сторінці у Facebook.

Фахівці з “Нафтогаз Розвідка та Видобування” запустили нову установку підготовки газу, 26 км газопроводу і підключили три свердловини. Вони пробурені у так звані щільні колектори. Тобто, у породи з низькою проникністю, з яких видобувати газ набагато складніше.

Очільник “Нафтогазу” пище, що це пілотний проєкт видобування газу щільних порід в Україні, яка багата на його покладини. Андрій Коболєв зазначає, що це може стати новим етапом в газовій галузі.

“Запуск Святогірки – це гарний заділ, щоб якнайшвидше розпочати освоєння Юзівської площі. Нам не треба буде будувати для Юзівки абсолютно нову інфраструктуру – на першому етапі розробки Юзівки ми зможемо використовувати об’єкти, які побудували на Святогірці”, – йдеться у повідомленні.

Голова ДонОДА Павло Кириленко акцентує увагу на тому, що Святогірське родовище – це не Святогірськ. Святогірське газоконденсатне родовище, розробку якого запустив НАК “Нафтогаз України”, розташоване в Ізюмському районі Харківської області.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори