Донеччиною пронеслася пилова буря

Жителi Слов’янська звернули увагу на те, що
кiлька днiв починаючи з ЗО вересня в повiтрi
збiльшився вмiст пилу. Це було також
зафiксовано метеорологiчними станциями,
розташованих в рiзних частинах Слов’янська.

У Краматорську різко погіршилася погода і жителі міста спостерігали пилову бурю. Таке ж природне явище було зафіксовано і у Костянтинівці.

З середини дня в Краматорську був сильний вітер, місцями невеликий дощ, а потім у повітря піднявся пил. Через нього погіршилася видимість на вулиці, а ще пил осідав на автомобілі та одяг городян.

Начальник лабораторії Донецького регіонального центру з гідрометеорології Світлана Марчук розповіла, що на утворення пилових бур впливають структура і рівень вологості ґрунту, наявність рослинності, орографія (характер рельєфу місцевості) і швидкість вітру.

“У нашій ситуації все зійшлося: посуха, деградація і зневоднення ґрунтів у результаті вирощування монокультур (соняшник, кукурудза), пориви вітру до 15-20 м/с, руйнування підстилаючого трав’яного шару (“велике будівництво”, бездумна старанність комунальних служб у боротьбі з газонами)”, – заявила вона.

Метеоролог також зазначила, що у степовій зоні Донецької височини тривалість пилових бур може становити більше 10 годин.

Пиловий вихор під Одесою

Біля Національного природного парку “Тузлівські лимани” в Одеській області виник пиловий вихор. Це явище також носить назву “пиловий диявол (dust devil-англ.).

Пилові вихори виникають вдень у малохмарну спекотну погоду при сильному прогріванні землі. Зазвичай, висота вихору 10-20 м, час існування – від декількох секунд до 2 хвилин.

Вихор піднімає з поверхні землі пил, пісок, камінчики, дрібні предмети і може перенести їх на сотні метрів. 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори