Чим я заміняю пластик в побуті: 5 екологічних альтернатив

Пластик – всюди. Якщо завтра вранці ви вирішите почати життя без пластику, все може закінчитися ще на етапі чищення зубів.

Якщо подумати, у нас більшість громадян в принципі перестає думати про сміття, з моменту його викиду в відро і виносу з дому. Але ж має велике значення його правильна утилізація. Не кажучи вже про переробку і повторне використання відходів, що є більш важливим питанням.
 Все б нічого, якби ми не тонули в смітті. З усіх мільйонів тонн сміття, отриманих в рік, ми переробляємо якихось жалюгідних 6%, коли в Європі цей показник сягає 40%.
 Гектар за гектаром сміття відбирає у нас родючі грунти, ліс і степ. Саме тому, щоб не прокинутися один день серед купи сміття, важливо почати розумно споживати.
Нехай поки нереально на 100% виключити пластик з життя, нам під силу скоротити його використання. Як це роблю я:
🌿 1. Бамбукові зубні щіткиЗвичайна зубна щітка розкладається 400 років, хоча є всього 3-4 місяці. Бамбуковій вистачає на той самий строк, але її склад майже не шкодить природі. Майже, тому що містить трохи нейлону: в натуральній щетині сильніше розмножуються бактерії.
🌿2. Пляшки зі скла або нержавіючої сталіВся моя родина користується багаторазовими пляшками: це безпечніше і для природи, і для нас самих, адже деякі хімікати можуть проникати з матеріалу пляшок в воду і в організм. У магазинах повно красивих, легких і зручних ємностей з екологічних матеріалів.
🌿3. Багаторазові склянки для кавиЩе одна відмінна річ. Навіть якщо у такого склянки силіконова кришка або чохол, але все одно він набагато екологічніше пластикових стаканчиків, які збираються в купу біля кавоварки в офісі. А ще – не так обпалює пальці.
🌿4. Скляні контейнериНе так давно повністю замінила будинку пластикові контейнери і баночки для зберігання їжі. Відмінний вибір – скляні з бамбуковими або металевими кришками. А щоб носити їжу на роботу, можна купити бамбуковий ланчбокс. Це легка і біоразкладається альтернатива.
🌿5. Багаторазові господарські сумкиЗа покупками ходжу з еко-сумками, благо, їх зараз багато і на будь-який смак. І ніякого «пакета з пакетами». Хоча, якщо дуже хочеться, у продажу можна знайти і пакети з рослинних відходів. Вони повністю піддаються біологічному розкладанню.
Так, це не вирішить відразу весь комплекс проблем, що накопичилися – аж надто їх багато, і вони складні. Але вкрай важливо почати сьогодні, тут і зараз

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори