Більше сотні активістів та 150 зібраних мішків зі сміттям: як у Слов’янську минув Всесвітній день прибирання

Цієї суботи, 19 вересня, у всьому світі відзначали вже, ставший щорічним, Всесвітній день прибирання World Cleanup Day 2020

До традиційного наймасштабнішого суботнику цього року долучились 180 країн світу, а організовує захід Всесвітній молодіжний рух “Let’s do it”. В Україні масштабне прибирання взяли на себе Всеукраїнський рух “Let’s do it, Ukraine” разом з координаторами і партнерами на місцях.У Слов’янську такий захід відбувався вперше і взяли на себе його організацію та проведення Осередок громадянського суспільства “Друкарня”, один з ключових напрямків роботи якого є саме екологія та захист довкілля.

Прибирання тривало на 4-х локаціях сумарно близько 8 годин, силами активістів та небайдужих містян вдалося зібрати 150 мішків зі сміттям. Сміття одразу ж сортували (скло – окремо, пластик – окремо) та вивозили на КП “АТП” за попередньою домовленістю з владою. “Долучились як зовсім маленькі діти, багато підлітків та більш старші люди – загалом вік дуже різний. Приємно, що люди долучаються, а не чекають, доки за них хтось щось зробить. Проблема сміття у Слов’янську доволі серйозна, на головній локації (озеро “Шовковичне”) ми знайшли дуже багато використаних шприців. Це дуже важливо, що у Слов’янську запрацював чат-бот “Слов’янськ проти наркотиків”, який “Друкарня” підтримала, бо проблема, насправді, масштабна”, – додав керівник офісу “Друкарні” Ігор Мічник.Завершенням 8-годинного марафону став вечір у дворику кав’ярні “Простокава”, де усі, хто брав участь у прибиранні, зібрались разом на перегляд фільму про забруднення річок та обговорили еко-проблеми у Слов’янську. Організатори подякували усім, хто долучився до такої благодійної акції і запевнили, що це лише початок щорічного масштабного марафону під гаслом “Побачив – прибери! Зробимо Україну чистою разом!”.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори